Siltuma rekuperācija

Līdz 96% no kompresoru patērētās elektroenerģijas var atkārtoti izmantot siltuma enerģijas veidā. Pateicoties siltuma rekuperācijai, iespējams būtiski ietaupīt līdzekļus par elektroenerģijas patēriņu. Piemēram, kompresors ar jaudu 15 kW (1000 darba stundas), izmantojot siltuma rekuperāciju, katru gadu var ietaupīt 740–790 eiro (atkarībā no energodevēja). Turklāt ievērojami samazinās CO2 emisija (par 3,8–4,8 t mazāk).
Siltumu, ko izdala skrūves kompresors, var izmantot, lai pievadītu papildu enerģiju apkures un sildīšanas aprīkojumam. Lai to panāktu, siltummaini “HRM” savieno ar kompresora dzesēšanas šķidruma kontūru, siltums no apsildāmās dzesēšanas šķidruma tiek nodots ūdenim. Atkarībā no turpmākās karstā ūdens izmantošanas – apkurei, dušas vai ražošanas un tehniskus procesu nodrošināšanai – bez papildu elektrības patēriņa var vēlreiz izmantot 70-80% no kompresora jaudas.

Izmantojiet šo enerģiju šādi:

  • gaisa karsēšanai, lai apsildītu telpas;
  • ūdens papildu sildīšanai centrālās apkures sistēmā;
  • ūdens sildīšanai rūpnieciskām vajadzībām

Siltuma rekuperācija izmantošanas piemēri

Karsts gaiss telpas apsildīšanai

Apsildāms dzesēšanas gaiss tiek izmantots telpas apsildīšanai ar kanālu sistēmu. Tiešas darbības temperatūras kontrolieri nodrošina telpas temperatūras kontroli un regulēšanu. Ziemā izlietoto silto gaisu pilnībā vai daļēji izmanto apkurei. Vasarā tas tiek izvadīts atmosfērā caur izplūdes kanālu.

 

Pieļaujamais temperatūras līmenis: 20-25 K virs apkārtējās vides temperatūras.

 


Karsts ūdens sildīšanai

Karstā ūdens ražošanai izmanto plākšņu siltummaiņus . Tīkla ūdens iet caur “plāksni” slēgtā gadījumā. Karsta kompresora eļļa plūst starp plāksnēm un apvalku un izdala siltumenerģiju ūdens sildīšanai.

 

Pieļaujamā karstā ūdens temperatūra: līdz 70 ° C.


Tehniskā un tehnoloģiskā ūdens karsēšana

Siltuma atgūšanas process ir līdzīgs ūdens sildīšanas procesam . Lai novērstu eļļas iekļūšanu procesa ūdenī, noplūdes gadījumā tiek izmantoti apvalka un caurules tipa siltummaiņi.

 

Tehniskā  ūdens pieļaujamā temperatūra: līdz 70 ° C.